Ana Sayfa Genel AK PARTİ İLÇE BAŞKANI ÇAKIR, “HAZIRIZ”

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI ÇAKIR, “HAZIRIZ”

345
0
Paylaş

AK Parti Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, “Ereğli’ye bağlı 3 belde ve ilçe belediyesini almak için mücadele edeceğiz.” dedi.

Çakır, yeni ilçe yönetimi ile bugün düzenlediği  Lal Kafe’deki  toplantıda , yaklaşan yerel seçimler hakkında şunları kaydetti;

“Yaklaşan yerel seçimler öncesinde biz teşkilatımız ile birlikte güçlendirmemiz gereken belde, köy ve mahalle temsilciliklerini güçlendireceğiz. Seçimlere o gün de hazırdık bugünde hazırız. Ereğli’ye bağlı 3 belde ve ilçe belediyesini almak için mücadele edeceğiz. Bu dönem Ereğli ve 3 beldeyi AK Partili belediyelere katacağız. Kandilli, Gülüç, Ormanlı ile ilçe merkeziyle ilgili yapacağımız çok projeler var. “

” VAZGEÇMEDİK”

“ Ereğli’nin olmazsa olmaz sorunlarından bir tanesi üniversite kampüs projesi vardı. Biz o gün ne dediysek bugünde aynı yerdeyiz. Oranın etrafının güvenlik bölgesi olarak imara işlenmesi meselesi bizim orada yapmak istediğimiz projeye engel değildir. Meselenin özü şudur, askeriye kendi etrafına yapılacak yatırımlarla ilgili bir müsaade alınması durumudur. Bazı talepler vardır, duvarın yüksekliğini talep edebilir, mesafeyi geri alınmasını tavsiye edebilir. Güvenlikli askeriye meselesi. Yoksa burayı çok ciddi gayretlerle büyük proje olarak tahsis ettiğimiz alandır, vazgeçmedik. Takibinde olacağız. Türkiye’de ekonomik olumsuzluklar var ödenek sıkıntısı var bunlar gelip geçici şeyler. Ödenek noktasında takipçisi olacağız.  Olmazsa olmaz projelerimizden bir tanesidir. Dün dünde kaldı artık yeni şeyler yapmamız lazım. Bundan vazgeçme şansımız söz konusu değildir. Kamuoyunda B, C gibi farklı planlar algılanmış olabilir ama böyle bir şey söz konusu değil. Belediye Başkanımız alternatifler olsun anlamında söylüyor. Biz millete rağmen siyaset yapmayız. Milletimiz bu konuda kararını vermiştir, tüm kamuoyunun talebi vardır, biz bu talep doğrultusunda başka bir güç biz bilmiyoruz, milletin üzerinde başka bir güç yoktur.”

TEKLİ EĞİTİME GEÇİŞ

“Ereğli tekli öğretime çok yaklaştı. Merkez Anadolu Lisesi devam ediyor, Atatürk Ortaokulu güçlendirme projesi devam ediyor, Cumhuriyetin önüne 12 derslikli bir ek bina ihalesi yapıldı, çalışmalar başlıyor. Kavaklık’ta bir okul inşaatımız başladı. Ticaret Lisesi’nin önünde ilkokul projesi başladı, yakından takip ediyoruz. Turizm Otelcilik ihalesi yapıldı, çalışmalar başladı. Bunlar tamamlanınca ilçemiz tekli eğitime geçmiş olacak. “

TTK VE ALACAAĞZI İŞÇİ İSTİHDAMI

Ereğlimizin olmazsa olmazı anlamında bir konu Alacaağzı’ndaki maden işletmelerinin ihalesi yapılmış olmasıdır. Cumhurbaşkanımızın Ereğli’yi şereflendirmesi nedeniyle bunu ağzından duymamız hemen akabinde ihalenin yapılması ve Erdemir veya Oyak’a bağlı bir firmanın almasından mutluyuz. Belli bir fizibilite yapılması için süre talep ettiler. O sürede uygun görüldü. Şuan çalışmalar sürüyor. Madenin boş kaldığı zamanki fiziki durumunun ne hale geldiği tespit ediliyor, yol haritası belirlenecek. Ereğli açısından önemli. Hazırlıkta ilk etapta 300-400 işçi ile akabinde bine çıkabilecek belki daha da yukarılara istihdam sağlayabilecek projedir. Bundan sonraki dönemin takipçisi olacağız. İşsizlik ile mücadelede bir başka konu TTK’ya bin artı 500 işçi alımı var. Enerji Bakanımız bölgemizi ziyaret etti, çalışmalar masaya yatırıldı. Yıl sonuna kadar ilana çıkılmış olacaktır. Bölgemizin hakettiği istihdam sayısını almasını istiyoruz.

TERSANELER

Tersaneler çok önemsediğimiz bir konu. Tersanelerde istihdam sayısında bir artış söz konusu. Cumhurbaşkanımız Ereğli’ye geldiğinde Ereğli’nin milletvekiliyim demesi bizi onure etmiştir, elimizi güçlendirmiştir. Projeleri Cumhurbaşkanımıza iletip takibinin güçlendirmesi noktasında gayretlerimiz olacaktır. Bunlar bizim olmazsa olmazlarımız.

POSTANE YAPIMI YENİDEN İHALEYE ÇIKIYOR

Postane yapımı ile ilgili ihaleyi alan firmanın iflası veya iş yapamaz duruma gelmesinden kaynaklandı. Yeniden ihaleye hazırlanıyor, oranın ödeneği hazır. AK Parti’de önce kaynağı aktarılır, ihalesi yapılır.

YENİ EMNİYET VE HÜKÜMET KONAĞI BİNASI

Ereğli’de yeni bir emniyet müdürlüğü ve hükümet konağı binası yapılması için ödenekleri var. Kent Meydanındaki yerleşke problemlerini neticelendiremediğimizden dolayı başlatamadığımız bir proje. Kaymakamlığı taşımamız lazım, ihalesi yapılınca çıkalım anlayışı vardı. Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız ile konuyu masaya yatıracağız”

“KARAR VERİLECEK”

“Kdz.Ereğli’de şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan otobüslerin ilçe sınırları içerisinde yolcu indir bindir Konu ile ilgili olarak İlçe Trafik Komisyonu toplandı ve 3 noktada karar kılındı. Bir heyet söz konusu alanlarda inceleme yapacak ve bu incelemenin ardından karar verilecek. Gelişmeleri bizler de yakından takip ediyoruz”

EREĞLİ-DEVREK KARAYOLU ”

Ereğli-Zonguldak yolu çalışmaya devam ediyor. Ereğli-Devrek yolu ile ilgili milletvekillerimizin de desteği ile bir ödenek oluşturup Çaylıoğlu’na kadar olan 1,54 kilometrelik kısmı tamamlanıp asfaltlanıp hizmete sunulması için çaba harcıyoruz. Ciddi bir yol kat ettik.”

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here