Ana Sayfa Genel DAĞLICI AYDIN MUHTARLA BİR ÇOK YENİLİK GÖRDÜ

DAĞLICI AYDIN MUHTARLA BİR ÇOK YENİLİK GÖRDÜ

1264
1
Paylaş

Karadeniz Ereğli’ye bağlı Dağlıca Köyü Muhtar İbrahim Aydın ile bir çok yeni hizmetler aldığı bildirildi.

Son yıllarda Dağlıca Köyü’nün büyük değişime uğradığını, güzel hizmetler yapıldığını belirten muhtar Aydın, göreve başladığı günden itibaren bir çok sorun giderdiğini açıkladı.

Köyde herkes çok çalıştığını ve güzel hizmetler yaptığını söylüyor bu değişim, bu kadar hizmet nasıl oldu? diye Yankı Gazetesi olarak sorduğumuzda Muhtar Aydın, şunları açıkladı;  “Öncelikle köyümüzde geçmiş dönemlerde benden önceki muhtarlarımıza da yaptıkları hizmetler için teşekkür ediyorum. Kdz. Ereğli’nin en büyük köylerinden biri de içinde oturulan 1300 nüfusu ile Dağlıca Köyüdür.  2014 mahalli idareler seçimlerinde köyümüzün artık bir yönetim değişikliğine ihtiyacı olduğunu gördüm ve aday oldum. Halkımız bu görevi bize layık gördü ve artık bizden hizmet bekleniyordu ekibimle beraber kolları sıvadık ve mazbata aldıktan sonra ilk toplantımızı yaptık. Herkese teşekkür ederek artık seçimin bittiğini geçimin başladığını, köyümüzün çok eksiğinin olduğunu, bu eksikliklerin yapılması gerektiğini ve köyümüzün güzel yerlere gelmesi gerektiğini anlattım.

“KÖYÜMÜZDEKİ ANA YOLLARI ÇAMURDAN KURTARDIK”

Öncelikle hizmet çalışmalarımız da ana yolumuzun ikinci kat asfaltını yaptırdık. En büyük sorunumuz mahallelerimizde çamurdan geçilmiyordu. 5 mahalleyi beton yol, 14 mahalleyi parke yol ve iki uzun mahalleyi de asfalt yaparak halkımızın ayağını çamurdan kurtardık. Yine bizim için çok önemli olan Zonguldak’a bağlantı yolumuz olan Dağköy güreş alanına bağlanan yolu büyük uğraşlar sonucu asfalt yaptırdık. Köyümüze gelirken ana yol güzergahında tehlikeli uçurum yerler vardı, buralara bariyer yaptırdık. Şimdi Zonguldak bize yarım saat ve 24 km kısaldı, bizim için hayal olan bu yolda bize yardımcı olan İl Genel Meclis Üyelerimiz ve özellikle önceki dönem Milletvekilimiz Sayın Faruk ÇATUROĞLU’na çok teşekkür ediyorum.

İLK OKULUNDA VE KÖY KONAĞINDA YAPILAN YENİLİKLER

Kaba inşaat halinde olan köy konağımızın iç ve dış sıvasını halkımızın yardımlarıyla kısa sürede yaptık.  İlköğretim okulumuzun eskiyen çatısını yenileyerek yaptırdık. . İlk Okulumuzun bahçesini parke yaptırdık. Az önce de belirttiğim sıvası yapılan köy konağımızın şap, kalebodur, kapı, pencere vs. diğer işlerinide bitirerek köyümüzün hizmetine sunduk. İçinde toplantı salonumuz var, muhtarlığımız var ve en önemlisi haftada bir kez gelen doktorumuzun muayene yapacak yeri yoktu ve hastalarımız büyük sıkıntı çekiyordu buraya muayene odası da açarak hastalarımızı da bu sıkıntıdan kurtarmış olduk. Köy konağımızın etrafı çöplük gibiydi, buraları düzenledik, yine bina önünde eski durumda olan köy çeşmemiz vardı onu yıkarak yeniden güzel bir şekilde yaptık. İmam evinin durumu çok kötüydü ve orayı da güzel bir şekilde tadilat yaptırdık. Köyümüzün çıkışında iki tane menfez (köprü) vardı, bunlar dar ve üzerinden bir araba zor geçiyordu. Bu iki köprü yıkılıp yeniden daha geniş hale getirildi, eskiden sel olduğunda su yola taşıyordu ve yoldan geçişler kapanıyordu, şimdi artık sel olsa bile köprüler genişlediğinden dolayı yola su taşmıyor.

CAMİİLER DAHA MODERM OLDU

Merkez Camiimizin wc’leri çok kötüydü ve ona da el atarak biraz daha bakımlı hale getirdik. Köyümüzde düğün ve Kur’an cemiyetlerinde kullanacak sandaliye, bank gibi malzemeler yoktu, onları da alarak ve yaptırarak düğün ve Kuran cemiyetlerin de vatandaşın kullanımına sunduk.  Camiimizin iç ve dış boyası yapıldı. Aşağı mahalle camimizin minaresini halkımızın yardımlarıyla kısa sürede yaptık.

MEZARLIKLARDA YENİLİKLER

Hele ki köyümüzün iki tane ana mezarlığı çok kötü durumdaydı, buraları da temizleyerek etrafını duvar içine aldık ve yollarında parke yaptık, şimdi görenler neredeyse tanıyamıyor. Merkez mezarlığımızın içine küçük bir çeşme yapıldı. İşte böyle belki daha unuttuklarımız vardır.

“KÖYÜMÜZÜN SIKINTILARINI ÇOK İYİ ANLATTIM”

Daha ne yapacaksın ki? 15 yıllık işleri 5 seneye sıkıştırmışsın, bunu nasıl başardın? sorumuza Muhtar Aydın şu şekilde sözlerine devam etti; “Özel İdaresi’nden Kaymakam Bey, İl Genel Meclis Üyeleri, Milletvekilleri hepsi ile diyaloğum çok iyi oldu. Milletvekillerimize, İl Genel Meclis Üyelerimize, Köy Hizmetlerimize, Belediye Başkanımıza ve Kaymakamlığımıza çok teşekkür ediyorum. Köyümün sorunlarını sanırım iyi anlattım onlara ve hepsi de çok yardımcı oldular. Biz ekibimle birlikte doğru ve dürüst bir hizmet için yola çıktık, bu dönem bu sözümüzü tuttuğumuzu halkımıza göstermiş olduk. Halkımızla el ele bu işleri başardık.

“YENİ DÖNEMDE BİR KEZ DAHA YETKİ İSTİYORUM”

Buradan bütün Dağlıca Köyü halkına teşekkür ediyorum. Bu başarıyı onlarla beraber yaptık beni bu göreve onlar getirdiler. 2019 yılındaki seçimlerde halkımdan tekrar yetki istiyorum. Sorunlar bitti mi? Hayır bitmedi. Halkımız düğün salonu istiyor, su sorunumuz var, futbol sahamızda çalışma yapılması gerekiyor, eksik işlerimiz var.  Halkımızın bu hizmetlerimizi göreceğini biliyor ve hepsine saygı ve selamlarımı sunuyorum.”

 

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here